سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

تشکیل 67 پرونده رفع تصرف اراضی ملی در چاراویماق - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل 67 پرونده رفع تصرف اراضی ملی در چاراویماق

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چاراویماق گفت: برای متصرفان غیرقانونی اراضی ملی این شهرستان 67 مورد پرونده در مراجع قضایی تشکیل شده است.

تشکیل 67 پرونده رفع تصرف اراضی ملی در چاراویماق

ناصر رادوند، روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران این شهرستان افزود: 131 هزار و 89 هکتار از اراضی ملی این شهرستان توسط متصرفان به صورت غیر قانونی تصرف و اشغال شده است. 
وی، میزان جرایم برآورد شده برای این پرونده ها را حدود 16میلیارد و 847 میلیون ریال اعلام و اظهار کرد: با همکاری مراجع و مقام های قضایی، عوامل انتظامی و تلاش کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان، این اراضی طی تشریفات قانونی از دست افراد سودجو رفع تصرف خواهد شد. 
رادوند، با اشاره به نقش مردم و به ویژه روستانشینان و عشایر منطقه در حفظ و صیانت از عرصه های منابع طبیعی، ادامه داد: همکاران این اداره بر اساس وظیفه اداری با متصرفان اراضی ملی، زمین خواران و سواستفاده کنندگان در این زمینه برخورد قانونی و قاطعی به عمل می آورند.
شهرستان چاراویماق با حدود 40 هزار نفر جمعیت در 150 کیلومتری جنوب شرق تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع و 90 درصد جمعیت آن ها ساکن روستاها بوده که به شغل کشاورزی و دامداری اشتغال دارند.