رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

بازتاب شور و اشتیاق مردم ولايتمدار استان در لبیک به ندای جهانی خمینی کبیر در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

بازتاب شور و اشتیاق مردم ولايتمدار استان در لبیک به ندای جهانی خمینی کبیر در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان

صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي همزمان با آخرين جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهاني قدس به صورت ويژه و گسترده حضور پر شور و حماسي مردم آذربايجان شرقي را به تصویر می کشد.

بازتاب شور و اشتیاق مردم ولايتمدار استان در لبیک به ندای جهانی خمینی کبیر در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي رسانه ملی، راهپيمايي روز قدس در کلانشهر تبريز به صورت زنده از شبکه استاني صدا و سيما پخش می شود. در اين روز صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي با استقرار واحدهاي سيار راديويي و تلويزيوني در مسيرهاي راهپيمايي به انعکاس حماسه حضور مردم استان در راهپيمايي روز قدس خواهد پرداخت.

ويژه برنامه تلويزيوني " القدس لنا " در شبکه استاني سهند از ساعت 9:30 تا پایان مراسم به صورت زنده به روي آنتن می رود تا وحدت و يکپارچگي و حمايت مردم استان از فلسطين مظلوم را در راهپيمايي روز قدس به قاب تصوير ببرد. پخش سخنان حضرت امام خميني (ره) و رهبر معظم انقلاب، پخش تصاوير به ياد ماندني از شور و شکوه مردم استان و حضور حماسي آنها در مراسم راهپيمايي­هاي سال­هاي گذشته، پخش گزارش هاي مردمي،  ارتباط با گزارشگران شهرستان ها، تهيه گزارش از شرکت کنندگان، پخش سرود هاي محلي، تحليل فلسفه وجودي مراسم روز قدس با حضور کارشناسان حوزه و دانشگاه، ارتباط با ائمه جمعه و فرمانداران، پوشش راهپيمايي شهرستان ها، اطلاع رساني مسيرهاي راهپيمايي، گفتگو با شخصيت هاي برجسته درباره گراميداشت روزجهاني قدس، ارتباط زنده با شبکه هاي سراسري و استاني و پخش نماهنگ از جمله بخش هاي اين برنامه خواهد بود. همچنين گروه کودک و نوجوان شبکه سهند در اين روز در ميدان ساعت مستقر شده و به اجراي برنامه خواهد پرداخت. در " القدس لنا " بیل افکن ، محمود نسب ، عطالو ، ابراهیم محمدی و جوانبخت تهیه کننده ،محمدی ، وظیف و محبی دستیار تهیه کننده ؛ و عبدی ، جدی و عطالو کارگردان بوده و تصاویر مراسم از سطح شهر و استودیو با تلاش های قنبری ، حق آخری ،جلیلی ، وطن خواه ، نورورزی ، وکیلی ، کلانتری ، رحیمی ، حسین زاده ، آقایی و تبک تقدیم مخاطبان می شود.

شبکه استاني صداي مرکز آذربايجان شرقي هم لحظه به لحظه، به انعکاس حضور مردم در راهپيمايي روز جهاني قدس خواهد پرداخت. اولین ویژه برنامه روز قدس به تهیه کنندگی علی اصغر پورامان از ساعت 9:00 روز جمعه به مدت سه ساعت به روی آنتن می رود. در این برنامه با  دعوت از کارشناسان و بررسي ابعاد سياسي اجتماعي روز قدس، پخش سخنان حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري در ارتباط با روز جهاني قدس، ارتباط با گزارشگران مستقر در مسير هاي مختلف راهپيمايي، ارتباط با گزارشگران شهرستان ها، پخش پيامهاي شنوندگان، پخش موسيقي هاي با کلام و بي کلام و ارتباط با شبکه هاي سراسري براي نمايش حضور باشکوه و گسترده مردم ديار آذربايجان درحمايت از مردم مظلوم فلسطين از جمله بخش هاي ويژه برنامه راديويي روز جهاني قدس خواهند بود. دیگر ویژه برنامه این روز به تهیه کنندگی رقیه دهقان پور به مدت 60 دقیقه  تقدیم مخاطبان صدای استانی آذربایجان شرقی می شود. در این برنامه به تبیین روز قدس ، فلسفه نام گذاری این روز با عنوان روز جهانی قدس از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران ، علل وجوب مشارکت مسلمین در راهپیمایی این روز با حضور دکتر قادری کارشناس برنامه پرداخته می شود. در این برنامه منیرفر گوینده و سربخشیان گزارشگر است.

رادیو برون مرزی آذری زبان تبریز هم برنامه های مختلفی را برای بزرگداشت روز جهانی قدس تهیه و پیش بینی کرده است. در برنامه " قره باغ خاک اسلام " به تهیه کنندگی حسن صادقی و گویندگی اکرم رضایی ، با دعوت از کارشناسان مسائل سیاسی به مبحث قره­باغ و فلسطین پرداخت می شود. " اسلام غنچه لری " کاری از گروه کودک و نوجوان رادیو برون مرزی وضعیت کودکان فلسطینی و رنج و عذاب آنها و مشارکتشان در مبارزات آبا و اجدادی شان در قالب نمایش و داستان بررسی می شود. اکرم رضایی در این برنامه تهیه کننده بوده و بازیگران خردسال در نمایش های این برنامه هنرنمایی می کنند. برنامه " پنجره " با رویکرد تبلیغی و تهییجی به مدت 15 دقیقه با گزارش های سجاد دشتی از مراسم روز قدس و نمایشگاه های مختص این روز از آنتن این رادیو برای مخاطبان آن سوی مرزهای ایران پخش خواهدشد. همچنین برنامه های " مشکات " ، " چراغ " ، " 40ایل لیک انقلاب " سیزه سلام " و سلام شنونده" ، " اوباشدانلیق " ، " بخش های مختلف خبری و تفسیر سیاسی "  و برنامه مناسبتی " شناور " دیگر برنامه های رادیو برون مرزی است که به منظور اطلاع رسانی درخصوص مظلومیت مردم فلسطین و بزرگداشت روز جهانی قدس در کنداکتور برنامه های این واحد گنجانده شده اند.

همچنين انعکاس مراسم راهپيمايي روزجهاني قدس و حضور پرشور مردم تبريز و شهرستانهاي آذربايجان شرقي در بخش هاي مختلف خبري شبکه هاي سراسري و استاني از برنامه هاي پيش بيني شده معاونت خبر مرکز آذربايجان شرقي براي روز جهاني قدس خواهند بود.