رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

اصل بايد، مردمي کردن برنامه هاي چهل سالگي انقلاب اسلامي باشد . - نمایش محتوای خبر

 

 

اصل بايد، مردمي کردن برنامه هاي چهل سالگي انقلاب اسلامي باشد .

نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي اصل مهم برنامه هاي چهل سالگي انقلاب اسلامي را مردمي کردن آن دانست.

اصل بايد، مردمي کردن برنامه هاي چهل سالگي انقلاب اسلامي باشد .

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي ، حضرت حجت الاسلام والمسلمين دکتر محمدعلي آل هاشم ، در جلسه شوراي سياستگذاري چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و تبيين برنامه هاي آن گفت : مردمي کردن برنامه هاي چهل سالگي انقلاب اسلامي بايستي اصل مهم باشد و برنامه ريزي توسط مردم انجام شود و مردم محور باشد.  

وي افزود : در مسئله چهل سالگي انقلاب اسلامي بيشتر بايد از زبان هنر و ابزار هنري ( فيلم هاي سينمايي ـ تئاتر ـ محصولات فرهنگي ـ شعر و...) استفاده شود و مساجدي که نماد انقلابي هستند ـ شهداي محراب ـ شهداي دفاع مقدس و ارکان شهدا برجسته تر شوند.  امام جمعه تبريز با اشاره به اينکه در بحث عمران و آباداني ، نظام خدمات ارزشمندي انجام داده ، تصريح کرد : ساخت جاده ها ـ خطوط ريلي ـ جاده هاي روستايي و امثال اينها خدمات بسيار مهمي است که بايد ارايه شود و گفتن اين خدمات نظام تنها اختصاص به ده روز دهه فجر نباشد بلکه بتدريج در طول سال هر هفته يک خدمت نظام و دستاوردهاي آن در همه بُعدها به مردم عزيز مطرح شود.

حجت الاسلام والمسلمين آل هاشم با تاکيد بر اينکه بايستي خدمات نظام هر هفته در نماز جماعات شهرستانها توسط امام جماعت به حضور مردم برسد ، افزود : مي توانيم با ايجاد نمايشگاه هاي مختلف در تمامي ايام سال توسط دستگاههاي مختلف خدمات نظام را در چهل سال گذشته به مردم نشان دهيم . وي ادامه داد : همانگونه که مي دانيد امسال هجمه هاي فراواني از ناحيه دشمن داريم و همين خروج آمريکا از برجام نشانه اي است که مي خواهند با انقلاب مقابله کرده و نيز يک سري توطئه و برنامه هاي جديد تهيه مي کنند تا مانند سال هاي گذشته حتي بيشتر مقابل نظام بايستند. نماينده ولي فقيه در استان آ‌ربايجان شرقي هدف اصلي اين برنامه ها را نشان دادن خدمات چهل ساله نظام به مردم عنوان کرد و خاطر نشان شد: بايستي حساب شده و برنامه ريزي شده عمل کنيم و اينکه اداره ها هر کدام در حوزه کاري خود چهل برنامه در چهل سالگي انقلاب را برجسته کنند. وي با تقدير و تشکر از صداو سيماي مرکز آذربايجان شرقي ، به نقش خطير آن در اطلاع رساني برنامه هاي چهل سالگي انقلاب اسلامي اشاره کرد و گفت : انقلاب مال مردم و براي مردم است لذا صدا وسيما ميتواند با تاريخ نگاري چهار دهه فعاليت هاي استا ن ـ مصاحبه با نخبگان متعهد استان ـ سير تحولات استان و پيشرفت ها و موفقيت هاي استان را برجسته کند .

سيد محسن لطيفي مدير کل صداوسيماي آذربايجان شرقي نيز در اين جلسه گفت : صداوسيما از سال گذشته بر اساس دستورالعملي جامع برنامه ها و برنامه ريزي هاي خود را شروع کرده و يک سريال سيزده قسمتي فاخر با عنوان جلال را در دست تهيه دارد که قراردادش امضا شده  و پس از توليد از شبکه سه سيما پخش خواهد شد  . وي افزود : در همين راستا مستند مبارزين انقلاب اسلامي نيز در حال ساخت مي باشد که در اين خصوص بيست نفر مشخص شده است . همچنين کارنامه انقلاب اسلامي نيز در استان آماده شده و در جلسه شوراي انديشه ورزي صدا و سيما طرح و امسال بعد از ماه مبارک رمضان بحث ها با محوريت گفتمان امام و رهبري برگزار مي شود. سيد محسن لطيفي با بيان اينکه رسانه با تمام قوا و توان خود در خدمت دستگاه ها است ، افزود : مسئولان بايد بيشتر در کنار مردم باشند و با حضور خود در مساجد و مکان هاي مختلف اين مهم را به مردم برسانند که اين انقلاب مردمي است. مدير کل صدا و سيماي استان ادامه داد: متاسفانه برخي از دستگاه ها هنوز آمار دقيق و مشخصي در اين خصوص به ما تحويل نداده اند تا ما نيز بتوانيم خدمات نظام را در آن حوزه به نحو شايسته به مردم بيان کنيم. سيد محسن لطيفي با اشاره به اينکه مردم فکر مي کنند بعضي از دستگاه ها محصور هستند و شبکه هاي بيگانه نيز به اين تفکرات دامن زده و حاشيه سازي مي کنند ، افزود : فضايي بايد ايجاد شود  تا فواصل بين مردم و مسئولان کم شود و مسئولان با شفافيت روبروي مردم حرف بزنند و روحيه مردم را به همان روحيه دهه شصت برگردانند در اينصورت است مردم ميدانند اين انقلاب مردمي است  .

 

روابط عمومي صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقی