رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

احیاء لیالی قدر در صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي - نمایش محتوای خبر

 

 

احیاء لیالی قدر در صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي

معاونت های صدا، سيما و صداي برون مرزي مرکز آذربايجان شرقي برنامه های متنوع و ویژه ای براي انتقال حال و هواي معنوي شب هاي احيا و قدر به مخاطبان در نظر گرفته است.

احیاء لیالی قدر در صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي ، شبکه استاني سيماي سهند برنامه های سحرلر ، تبریزیم ، افطارلیق و رحمت یاغشی را به صورت ویژه در ایام حزن و اندوه ضربت خوردن تا شهادت امام علی علیه السلام به روی آنتن می برد. همچنین ویژه برنامه رحمت قاپسی به تهیه کنندگی محمد رسولی نمرور در شبهای قدر تقدیم مخاطبان خداجوی سیمای سهند می شود. در این برنامه مراسم احياء شب هاي پرفيض قدر در مصلي بزرگ حضرت مام خميني (ره) تبريز و پخش دعاي جوشن کبير و مناجات، بحث هاي کارشناسي و مداحي زمينه استفاده معنوي و بهره مندي بيشتر روزه داران از فيوضات اين شب ها را فراهم می کند. اين ويژه برنامه ها از ساعت 23:30 آغاز شده و تا ساعت 3 بامداد ادامه خواهد داشت. در رحمت قاپسی ستارپور کارگردان، محمدی و اسماعیلی تصويربردار ، عرفایی و سلیمانی نیا صدابردار ؛ کوهی تدوین گر و فرشباف گریمور می باشد.

معاونت صداي مرکز آذربايجان شرقي مراسم احیاء شبهاي نوزدهم، بيست و يکم و بيست و سوم ماه رمضان را به ترتیب از آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) ، مسجد جامع تبریز و مسجد دانشگاه تبریز به تهیه کنندگی ناصر ژرفی ، بهروز جعفری و بهرام بهروزی و گویندگی یوسف منیرفر به روي آنتن مي برد. اين برنامه ها با پوشش کامل مراسم تلاوت قرآن و دعاي جوشن کبير و قرآن  به سرگرفتن ، و پخش گزارش هاي داريوش رضوان و مصطفي قنادي از حال و هواي معنوي روزه داران شرکت کننده در اين مراسم و بحث هاي کارشناسي از ساعت 23 تا 3:00 بامداد شنونده هاي مومن را همراهي مي کند. در این ويژه برنامه ها علیزاده، مرسلي و نصيري صدابردار هستند.

راديو تبريز ويژه برنامه ديگري را چهارشنبه مصادف با روز شهادت اميرالمومنين حضرت علي (ع) با تهيه کنندگي فرخنده طبرسخن، گويندگي سيد داوود قريشي و گزارشگری داریوش رضوان به مدت 180 دقيقه تقديم شنونده هاي اين رسانه مي کند.

صداي برون مرزي اين مرکز هم برنامه هاي مختلفي را براي شنوندگان آذري زبان جمهوري آذربايجان و باکو تهيه کرده است. برنامه های افطارلیق و اوباشدانلیق به صورت ویژه در لیالی قدر به تهیه کنندگی محمدرضا رحیمی و حسن صادقی ، و گویندگی اکرم رضایی ، ابوالفضل علایی و سجاد دشتی ؛ نمايش راديويي به تهيه کنندگي جعفر رضايي و همکاری گروه نمایش رادیو به مدت 30 دقیقه ؛ برنامه سیزه سلام با محوریت پخش پیامهای مخاطبان به مناسبت ایام حزن انگیز قدر به تهیه کنندگی و گویندگی سجاد دشتی ؛ برنامه پنجره مختص پخش گزارش های مردمی در شبهای قدر و چگونگی برگزاری این لیالی در نقاط مختلف شهر ؛ برنامه اسلام غنچه لری به صورت ویژه برنامه برای کودکان عزیز به تهیه کنندگی اکرم رضایی به مدت 15 دقیقه ؛ سلام شنونده به تهیه کنندگی محمدرضا رحیمی و حسن صادقی و گویندگی سجاد دشتی در دو قسمت به مدت 20 دقیقه ؛ بلاغت یولو با پرداخت ویژه به شهادت مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام به تهیه کنندگی نرگس قماش حاجی و گویندگی جعفر رضایی و برنامه عائله با معرفی خانواده های قرآنی به تهیه کنندگی نرگس قماش حاجی و گویندگی اکرم رضایی برنامه هايي هستند که در کنداکتور راديو برون مرزي تبريز گنجانده شده اند. همچنین در بخش های مختلف خبری صبحگاهی و شامگاهی پیام های تسلیت و خبرهای مربوط به این روزها به تهیه کنندگی محمدرضا رحیمی و حسن صادقی و گویندگی حسن زادگان ، قهرمان زاده ، دشتی ، رضایی و نوراللهی تحت پوشش قرار می گیرد.